Пт, 17-05-24, 04:35:21
Головна
Реєстрація
Вхід
PLAYGUITAR.AT.UA
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [5]
Міні-чат
Наше опитування
ваша гітара?
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Вибір гітари

Вибір гітари

Прийшовши в магазин, ви побачите найрізноманітніші гітари, різних цінових категорій (ціни розкидані від 240 і більш). Тим, у кого є кошти на придбання дорогого інструменту (скажімо, від 1000 грн. і вище), треба лише прислухатися до свого внутрішнього голосу, зупинивши свій вибір на гітарі, вподобаній (за кольором, формою, розміру) понад усе. Така гітара звучатиме чудово, викликаючи при грі відчуття якнайглибшого задоволення.
Але є один маленька таємниця (кажу тільки вам) - навчитися грати можна на будь-якому, найпростішому інструменті. Лише б цей інструмент підходив за розміром і був РОБОЧИМ (про це піде мова в розділі «Настроювання гітари»). А зараз, щоб не купити браковану гітару (або обміняти її, якщо гітара вже куплена), проведемо її огляд.

Спершу визначимося з розміром гітари. Гітари, так само, як і інші струнні інструменти, бувають різних розмірів. 
Довжина грифа. Довжину грифа можна вважати достатньою для вас в тому випадку, якщо ви зможете без проблем дотягнутися до найдальшого від вас кілка. Без проблем, значить, рука повинна бути випрямлена не повністю, а, хоч би трохи, зігнута в лікті.
Величина корпусу. Величину корпусу можна вважати відповідною в тому випадку, якщо права рука спирається об гітару будь-яким місцем передпліччя (передпліччя - частина руки від зап'ястя до ліктя), а трохи зігнуті вказівний, середній і безіменний пальці в змозі дотягнутися до першої, найтоншої струни. Якщо, дотягнувшись до першої струни, ви побачили, що рука спирається об гітару в місці ліктьового згину - така гітара завелика для вас. А, якщо гітара дуже велика, то, по-перше, зробить негативний вплив на вашу техніку гри, а по-друге, виглядатиме декілька дивно (по загальноприйнятих мірках, звичайно), так само дивно, як дивно виглядає, наприклад, малюк, що надів батькові черевики 45-го розміру.

З розміром ми вже визначились, тепер уважно оглянемо гітару. Якщо ви не знайшли жодних проблем – сколів лаку, тріщин або подряпин (особливо слід звернути увагу на задню деку інструменту, де можуть з'явиться подряпини від ременя, гудзиків або інших металевих предметів одягу), пропилених ладів, іржавих струн – варто переходити до прослуховування інструменту. Варто грати не поспішаючи і спокійно, даючи собі усвідомити, чи подобається вам звучання даної конкретної гітари чи ні.

Далі, перевіримо, а чи прямий гриф у впободаного інструменту. Для цього підкинемо гітару, на кшталт рушниці (вогонь відкриваемо тільки за моєю командою :) ), слизнувши поглядом уздовж бічної лінії грифа. Ця лінія, від початку грифа (біля отвору резонатора) до кінця (у головки грифа), повинна бути прямою, без будь-яких видимих відхилень. І якщо є хоч би щонайменший натяк на викривлення грифа, вимагайте показати інший інструмент. (Гітару з кривим грифом неможливо настроїти. Крім того, вона позбавлена, при притисненні струн в певних місцях грифа, чистого тону звучання).

Ще один найважливіший момент. Подивіться, чи не виходять крайні струни за межі площини грифа (перша і шоста струна відмічені цифрою «1» і «6» в кружечку). Якщо виходять, відкладайте цей інструмент убік: на ньому грати не можна, тому що не вдасться притиснути крайні струни. Цей дефект добре помітний в самому кінці грифа, біля отвору резонатора. Відстань від краю грифа до першої струни (справа) і відстань від краю грифа до шостої струни (зліва) повинні бути однаковими (як на малюнку) і складати приблизно 5 мм.

Оглянувши корпус і гриф, перевірте, чи достатньо плавною і безшумно працюють механізми кілків? Тільки після цього можна купити гітару, не забувши зберегти, про всяк випадок, чек.

Категорія: Мої статті | Додав: gr69im (05-05-11)
Переглядів: 1221 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
mp3
Пошук
Wiki Search

| Petro Kocherhan© 2024.gr69im | |