Пт, 17-05-24, 05:49:44
Головна
Реєстрація
Вхід
PLAYGUITAR.AT.UA
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [5]
Міні-чат
Наше опитування
ваша гітара?
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Заграй на гітарі з нами. Частина 1

Ця інформація – спроба зробити простий гітарний самовчитель з поясненнями, акордами і різними прийомами гри. АЛЕ!
Спершу, щоб не витрачати часу, давайте визначимося, кому не треба цього читати:

  • Тому, хто хоче навчитися грати на гітарі за тиждень.

  • Тому, кому треба зіграти на гітарі одну пісню.

  • Тому, хто думає, що гра на гітарі - це мотання довбешкою і вертіння дупою.


Для тих, хто залишився на цьому сайті:

Класифікація гітар

Гітари діляться на три основні класи:
1) Акустичні гітари;
2) Напівакустичні гітари;
3) Електрогітари.

Акустичні - це гітари, які достатньо голосно і якісно звучать і без використання звукопідсилюючої апаратури. Акустичні гітари бувають двох видів:
а) гітари класичної форми (класична гітара); 
б) гітари естрадної форми (естрадна гітара).

Класична гітара, як видно на малюнку, має достатньо широкий гриф і об'ємний корпус (всі питання, пов'язані з назвою частин гітари, можна прояснити в розділі – «Будова гітари»). Струни на класичній гітарі, як правило, синтетичні. Хоча, ніхто вам не заборонить встановити і метал (про струни мова піде в розділі «Струни»). Але, кажучи про те, що гітара класична, мають на увазі не тільки її форму, але, перш за все, мають на увазі пальцевий спосіб витягання звуку.
Чим хороший цей стиль? – Тим, що дозволяє одному виконавцеві грати за дві або три гітари. Приклад. Всім відомо, що в поп-, або рок-групах гітари діляться по функціях. Є гітара соло, є гітара ритм, є гітара бас. Кожен з цих інструментів грає щось своє, внаслідок чого, власне, і складається ансамбль. Класичний же стиль звуковідтворення дає можливість одному виконавцеві зіграти за три ці гітари.

Естрадна гітара має вужчий гриф, ніж класична. Спосіб кріплення струн може так само відрізнятися від способу, використовуваного в класичній гітарі. Струни на естрадних гітарах, переважно, металеві. Втім, якщо хочете, можете встановити і синтетику. Якщо гучності акустичної гітари недостатньо (наприклад, під час виступу на великих майданчиках), можна використовувати або вокальний мікрофон, або мікрофон, що вставляється на спеціальних розпірках в отвір резонатора.

Напівакустичні - це гітари, на яких можна грати, як через звукопідсилюючу апаратуру, так і без неї. Але не розраховуйте, що цей тип гітар буде, без апаратури, звучати так само, як акустичні гітари. Дзуськи! І гучність падає, і баланс частот не той. Все ж таки, напівакустичні гітари краще підключати до апаратури для посилення звуку. В цьому випадку з'являється можливість регулювання параметрів звучання.

Електрогітари - це гітари, що якісно звучать, тільки коли підключені до спеціальної апаратури. А зараз, декілька слів тим, хто мріє навчитися грати на електрогітарі. Так от, спеціалісти радять освоїти спочатку курс класичної гітари, а вже потім пересідати на електрогітару. Чому? - Тому що електрогітара не виникла раптом, нізвідки, а є прямою спадкоємицею гітари класичної. Тому і техніка використання лівої руки в цих типах гітар ОДНАКОВА, не дивлячись на різну їх конструкцію і призначення.

Так, який же тип гітар підійде для навчання класичному способу звуковідтворення? - Будь-який тип акустичних гітар, незалежно від форми, чи класична вона, або естрадна. Хоча, якщо ви тяжієте до класичної музики, краще придбати гітару класичної форми, а якщо до поп-музики, то форми естрадної. Чому не можна вчитися на напівакустичній або електрогітарі? - Тому що грати, в період навчання, доведеться сидячи, а, ні напівакустична гітара, ні електрогітара до цього не призначені.


Будова гітари

Корпус гітари служить для посилення звуку і додання йому відповідного тембру. Він має овальну форму з глибокими виїмками з боків. Корпус складається з верхньої і нижньої дек, сполучених вигнутими бічними стінками, так званими обечайками. Верхня дека - основний чинник, що впливає на звучність інструменту. Декілька вище за центр верхньої деки знаходиться круглий отвір резонатора, обрамлений розеткою. Краї розетки зазвичай прикрашені інкрустацією з перламутру, мозаїкою з дерева різних порід і т.п. 
Нижче за розетку кріпиться пластинка, звана підставкою. Вона має прямокутну форму. Посередині її - піднесення, в якому знаходиться проріз, що розмежовує передню і задню частини підставки. У цей проріз вставляється вузька прямокутна кістяна пластинка, звана нижнім поріжком. Його призначення: тримати струни підведеними над верхньою декою, фіксувати струни на певній відстані одна від одної і передавати вібрацію струн на корпус за допомогою контакту з верхньою декою. У нижній частині підставки є шість поперечних отворів, за допомогою яких кріпляться нижні кінці струн.

Гриф вмонтований у верхню частину корпусу, в місці з'єднання двох обечайок. Він закріплюється наглухо або за допомогою гвинта. Поверхня грифа плоска, в неї врізані перегородки (поріжки) ладів. Відстані між ними називаютьсяладами. У верхній частині грифа знаходиться верхній поріжок з прорізами, в яких розташовуються струни. Гітара має шість струн - три тонких і три товщих, званих басовими.
Кінцевою частиною гітари є головка, яка, декілька розширюючись і відхиляючись назад, як би продовжує гриф. У головці є два отвори, в яких розташовані вали з намотуваними на них верхніми кінцями струн. З обох боків головки розташовані колки, обертаючи які можна змінювати натягнення струн. Сподіваюся, ти розумієш, що крутити колки потрібно, щоб настроїти гітару.


Категорія: Мої статті | Додав: gr69im (05-05-11)
Переглядів: 2448 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
mp3
Пошук
Wiki Search

| Petro Kocherhan© 2024.gr69im | |